glass-1836733_1280

Wstawiamy okna do mieszkania

Mamy piękny pokój. Wygodne przestronne pomieszczenie, jest on miły i przytulny. Ale postanowiliśmy w pewnym momencie coś w nim zmienić. A mianowicie chodzi tutaj o wstawienie nowego okna. Wiadomo – mamy gotowy otwór okienny, a powody tego stanu rzeczy mogą być różne. Grunt jednak w tym, aby móc sprawnie zamontować nowe okno w naszym pokoju.

Montaż okien również wymaga pewnej wiedzy oraz przygotowań. A wszystko zależy również od rodzaju okien oraz naszych pomieszczeń. No i naturalnie od naszego otworu okiennego do którego zamierzamy przymocować nasze okno. A pamiętajmy, że okna mogą być drewniane lub plastikowe. I to w zależności od tego powinniśmy przeprowadzić prawidłowy montaż okien. Oznacza to odpowiedni dobór metod i środków.

Oczywiście aby montaż okien był w ogóle możliwy należy przygotować do niego odpowiednie elementy. A jednym z nich są łączniku. Stalowe kotwy lub dyble będą się do tego idealnie nadawały. One powinny się znajdować w odpowiedniej odległości od narożników oraz osi słupa. Również odległość między nimi nie powinna być zbyt duża. W przypadku okien plastikowych powinna być mniejsza niż w przypadku okien drewnianych. Inne elementy łączące to tak zwane kotwy. Są to stalowe płaskowniki. One są przykręcane do ościeżnicy oraz muru. To one zapewniają stabilne i sprężyste zamocowanie ramy niwelując przy tym wszelkie odkształcenia. A to duża zaleta.

Inne elementy umożliwiające sprawny montaż okien to dyble. A są to kołki rozporowe z metalową tulejką. Ów tulejka rozpręża się w ścianie. Za ich pomocą ościeżnicę przykręca się bezpośrednio do muru. Dyble to dosyć solidny materiał umożliwiający montaż okien. Za ich sprawą można nawet bardzo sprawnie przymocować okna o sporych gabarytach. Czyli takie, które nie są ani małe, ani lekkie.

A kiedy już dobierzemy odpowiednie elementy łączące, przygotujemy powierzchnię, wstawimy właściwe okno i w zasadzie zakończymy nasz montaż okien to pozostanie nam jeszcze wypełnienie przestrzeni między ościeżnicą oraz murem za pomocą pianki poliuretanowej. A następnie pozostanie nam jedynie cieszyć się doskonałej jakości oknami. I będziemy mogli oddychać świeżym powietrzem i wyglądać na dwór.

Dodaj komentarz