drum-mixer-95209_1280

Efektywne mieszanie składników budowlanych

Przechadzka po mieście może być niekiedy czymś bardzo pouczającym. A to dlatego, że możemy na przykład minąć plac budowy a tam zobaczyć rozmaitości. Taka przechadzka może być w istocie niemałą przygodą edukacyjną, a to z powodu różnych rzeczy. Cóż my tam możemy ciekawego ujrzeć oprócz stosu cegieł, worków z cementem, betonu, żużlu, żwiru i kto wie jeszcze jakich materiałów budowlanych. Dźwigi i koparki będą tam pracowały jeszcze non-stop. Ale oprócz tego zobaczymy dosyć charakterystyczne maszyny. A chodzi tutaj o betoniarki.

Betoniarki – nazwa może być trochę myląca ponieważ wskazuje na to, że są one do betonu. Cóż, nie jest to jak na ironię aż tak mylące. Sęk w tym, że betoniarki to maszyny służące do efektywnego mieszania różnych składników przeznaczonych pod budowę. Innymi słowy są to bardzo przydatne, choć na oko niezbyt wyrafinowane, urządzenia, za pomocą których szybko i sprawnie wymieszamy rozmaite materiały budowlane. Nie straszne nam będą cement, woda, piasek i różne jego odmiany, żwir oraz inne rzeczy. Z powodzeniem przygotujemy mieszankę budowlaną i to dowolną. Chcemy mieć materiał o konsystencji stałej lub plastycznej – nie ma najmniejszego z tym problemu. A co więcej na rynku mamy spory wybór.

Różne są betoniarki. Od małych, przenośnych, które każdy na pewno nie jeden raz widział, aż po całe ciężarówki lepiej znane jako gruszki. Gruszka to takie sprzężenie większego pojazdu ciężarowego z pracującą przez cały czas betoniarką. Taki pojazd jest w stanie przewozić większą ilość materiału na plac budowy, a ponieważ cały czas się obraca ów materiał będzie gotów do użytku. Mniejsze przenośne betoniarki są poręczne, ale za to nie przewożą i nie obrabiają naraz takiej ilości materiału co gruszka. Ale to jest zrozumiałe. Zresztą wszystko zależy od naszych indywidualnych wymagać i od tego do czego chcemy właściwie naszą betoniarkę wykorzystać. A ściślej od tego co właściwie mamy do roboty na naszej budowie.

Różne betoniarki mają działanie okresowe albo ciągłe, mogą mieć kształt bębna lub kielicha, a w ogóle mogą występować stałe. Czyli takie, których nie idzie w żaden sposób przemieścić. Tak więc mamy w czym wybierać jeżeli będziemy mieli jakieś określone potrzeby budowlane.

Na szczęście we współczesnych czasach nie brakuje efektywnych narzędzi budowlanych. To znaczy takich, które w sposób znaczący zwiększają komfort oraz szybkość pracy. Pomyślcie co by to było bez betoniarek – ile czasu trwałoby wznoszenie przeciętnego, wielokondygnacyjnego budynku. Od strony technicznej konstrukcja betoniarek nie jest skomplikowana, ale też nie musi być. Grunt, że są one proste, efektywne i niezawodne. W sposób znaczący zwiększają one efektywność pracy. A przecież czas to pieniądz. I o tym każdy kierownik budowy wiedzieć powinien.

Dodaj komentarz