Dywany nowoczesne czyli jaki?

Skojarzenia, jakie nasuwa nam na myśl tzw. nowoczesność to w bardzo często obrazy pełne abstrakcji, która ku zaskoczeniu wielu układa się w całkiem ciekawą i intrygująca całość. Wiele elementów aranżacji wnętrz opiera się na takim schemacie, a jednym z nich są… dywany. Choć dla wielu występowały dotąd jako element minionej epoki, gdy tylko pojawiają się w nowoczesnej wersji nagle okazuje się, że każdy chciałby takie mieć w swoim domu lub mieszkaniu. Jakie są więc nowoczesne dywany, że tak bardzo potrafią przekonać do siebie konsumentów?

Nowoczesne dywany są przede wszystkim bardziej uniwersalne i pełne optymizmu. W czasie gdy panuje moda na kolory i prostotę formy, klasyczne modele nie mają z nimi szans, gdyż wydają się pasować jedynie do domu babciu lub już tylko do muzeum. W tym przypadku dzieje się jednak inaczej – nowoczesny dywan wygląda dobrze w towarzystwie ceglanej ściany, oświetlenia LED, a nawet mebli wykonanych z palet przemysłowych.

Co jeszcze? Czasem można dostrzec tu abstrakcyjne wzory – jakby ktoś mniej lub bardziej umyślnie wylał farbę na dywan – innym zaś razem serce wzornicze stanowią tu kształty geometryczne, czy stonowane kolory i desenie odwzorowujące strukturę np. betonu (pomijając jej szorstkość, gdyż miękkość nowoczesnych dywanów to jedna z ich wielu zalet.

Dodaj komentarz